Firma

Firma moja powstała z pasji do pszczół i przyrody. Zaczęło się od filmu, w którym usłyszałem, że pszczoły giną, że jak ich nie będzie to i nasz czas będzie policzony. Postanowiłem coś z tym zrobić i chociaż w małym stopniu pomóc im i ułatwić egzystencję na tym niszczonym przez homo sapiens świecie.

Pasieka miejska Myślęcinek.

Moją misją jest edukacja innych ludzi i pokazanie, że można swobodnie żyć z pszczołami w symbiozie, że pszczoły i zapylanie to ważne czynniki zarówno dla różnorodności biologicznej, jak i dla gospodarki.

Zaczęło się od poznania pszczelarza Marcina i pierwszych uli. Po pierwszych niepowodzeniach i osypanych rodzinach widziałem, że to nie przelewki i faktycznie pszczoły potrzebują naszej pomocy. Od tego czasu pszczoły zajęły mi każdą możliwą wolną chwilę. W trakcie mojej edukacji pszczelarskiej i drodze jaką przechodziłem, doszedłem do wniosku, że należałoby iść w ślady za największymi miastami europy i świata i przywracać pszczoły miastu. To były ich naturalne tereny i to one teraz mogą a wręcz powinny stać się przyczółkiem by mogły żyć nienarażone na postępującą chemizację środowiska i spustoszenie, jakie czynią na Polskiej Wsi monokultury.

Pasieka Marty na dachu WSG.

Jak pomyślałem, tak zrobiłem. Prowadzę z powodzeniem w Bydgoszczy pasiekę miejską oraz mam kontakt z innymi pszczelarzami miejskimi. Poprzez te kontakty udało się poznać potrzeby ludzi i zorganizować wiele spotkań edukacyjnych z pszczołami i ziołami, które niezmiernie ważne są nie tylko dla pszczół, ale również dla nas ludzi.

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z moją ofertą zakładania i prowadzenia pasieki w mieście oraz warsztatów pszczelarskich i zielarskich.